czarnobiały0+1+2
 Strona główna  Strona Internetowa Gminy  O Biuletynie  Powiaty i gminy  Archiwalny BIP  Mapa
 Rejestr zmian
 Drukuj informację

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Protokół I Sesji Rady Gminy Gietrzwałd

Ogłoszono: 2010-12-10 14:42:22 przez Adam Cieśliński

PROTOKÓŁ

 

I części I zwyczajnej sesji Rady Gminy Gietrzwałd

z dnia 1 grudnia 2010r.

Początek sesji godz. 1000.

Zakończenie sesji godz. 1100.

Na sesji obecnych było 15 radnych, zgodnie z załączoną listą obecności. Ustawowy skład Rady Gminy liczy 15 radnych.

Ad.1.Otwarcie sesji i uchwalenie porządku obrad.

Radny Senior Józef Grzeszczuk dokonał otwarcia obrad I zwyczajnej sesji Rady Gminy witając radnych, pracowników urzędu gminy i gości. Stwierdził quorum, co oznacza, że uchwały podjęte na sesji są prawomocne. Na sesji oprócz radnych obecni byli: Wójt Zbigniew Marek Małkowski, Z-ca Wójta Mieczysław Ziółkowski, Skarbnik Józef Greifenberg, Sekretarz Gminy Halina Bienkiewicz, Kierownik ZGK Jan Kasprowicz, radny powiatu i zarazem sołtys z Naterek Zbigniew Kukuć i Przewodniczący poprzedniej Rady Gminy Krzysztof Wysocki. Radny Senior przedstawił proponowany porządek obrad:

I część:

  1. Otwarcie sesji i uchwalenie porządku obrad.

  2. Przedstawienie się radnych.

  3. Złożenie ślubowania przez radnych.

  4. Sprawozdanie Wójta Gminy Gietrzwałd poprzedniej kadencji o stanie gminy.

II część:
  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Gminy.

  2. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczących Rady Gminy.

  3. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Rewizyjnej.

  4. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

  5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Gospodarczej.

  6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Gospodarczej.

  7. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Społeczno - Mieszkaniowej.

  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Społeczno - Mieszkaniowej.

  9. Sprawy różne.

Radny Senior poinformował, że II część sesji odbędzie się 8 grudnia o godz. 1000. Radni nie mieli uwag do zaproponowanego porządku obrad. Odbyło się głosowanie nad przyjęciem porządku obrad – 15 głosów za.

Ad. 2. Przedstawienie się radnych.

Wszyscy radni przedstawiali się mówiąc o swoim wykształceniu, zawodzie i zaangażowaniu w życie swojej społeczności.

Ad. 3. Złożenie ślubowania przez radnych.

Radny Senior odczytał rotę ślubowania : "Wierny Konstytucji i prawu Rzeczypospolitej Polskiej, ślubuję uroczyście obowiązki radnego sprawować godnie, rzetelnie i uczciwie, mając na względzie dobro mojej gminy i jej mieszkańców" a następnie poprosił, aby kolejno wywołani radni ( zgodnie z listą obecności) powstawali i wypowiadali słowo „ślubuję" lub „ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”. Wszyscy radni złożyli ślubowanie mówiąc „ślubuję" lub „ślubuję, tak mi dopomóż Bóg”. Wójt Zbigniew Marek Małkowski pogratulował nowo wybranym radnym i życzył sukcesów w pracy samorządowej.

Ad. 4. Sprawozdanie Wójta Gminy Gietrzwałd poprzedniej kadencji o stanie gminy.

Wójt Gminy poprzedniej kadencji przedstawił zebranym sprawozdanie o stanie gminy (załącznik do protokółu), podając charakterystykę ogólną gminy, dane dotyczące posiadania i użytkowania gruntów gminnych, gminnych zasobów mieszkaniowych i gminnych zasobów budynków użyteczności publicznej. Podał informacje o zbywanych i nabywanych nieruchomościach, sieci wodnokanalizacyjnej, remontach i modernizacji budynków komunalnych. Poinformował o wykorzystanych i będących w trakcie wykorzystywania środkach pomocowych oraz o wysokości wykonanych dochodów i wydatków budżetu gminy na 30 listopada 2010r. i poziomu zadłużenia gminy.

Radni nie mieli pytań do sprawozdania Wójta.

Krzysztof Wysocki – Przewodniczący Rady poprzedniej kadencji – pogratulował radnym zwycięstwa w wyborach i życzył dobrej atmosfery w pracy rady.

Sekretarz gminy poinformowała radnych o obowiązku złożenia oświadczenia majątkowego w ciągu 30 dni od dnia ślubowania. Na tym porządek obrad wyczerpano i Radny Senior zamknął obrady I części I sesji Rady Gminy Gietrzwałd.

 

Protokółowała

Elżbieta Bielańska

 

PROTOKÓŁ

 

II części I zwyczajnej sesji Rady Gminy Gietrzwałd

z dnia 8 grudnia 2010r.

Początek sesji godz. 1000.

Zakończenie sesji godz. 1120.

Na sesji obecnych było 15 radnych, zgodnie z załączoną listą obecności. Ustawowy skład Rady Gminy liczy 15 radnych.

Ad.1. Otwarcie sesji i uchwalenie porządku obrad.

Józef Grzeszczuk - radny senior dokonał otwarcia II części I sesji Rady Gminy Gietrzwałd witając radnych, gościa i pracowników urzędu gminy. W sesji uczestniczyli: Wójt Zbigniew Marek Małkowski, nowo wybrany Wójt Mieczysław Ziółkowski, Sekretarz Gminy Halina Bienkiewicz, Skarbnik Gminy Józef Greifenberg, kierownik ZGK Jan Kasprowicz i sołtys Unieszewa Michał Grochowski. Stwierdził quorum co oznacza, że uchwały podjęte na sesji są prawomocne. Przedstawił proponowany porządek obrad:

  1. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Gminy.

  2. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru wiceprzewodniczących Rady Gminy.

  3. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Rewizyjnej.

  4. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Rewizyjnej.

  5. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Gospodarczej.

  6. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Gospodarczej.

  7. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Społeczno - Mieszkaniowej.

  8. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Komisji Społeczno - Mieszkaniowej.

  9. Sprawy różne.

Radni nie mieli uwag do projektu porządku obrad. Odbyło się głosowanie nad przyjęciem proponowanego porządku obrad – 15 głosów za.

Ad.2. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Przewodniczącego Rady Gminy.

Radny Senior porosił o powołanie komisji skrutacyjnej do ustalenia wyników wyboru przewodniczącego. Do składu komisji zgłoszono kandydatury Małgorzaty Łączyńskiej, Barbary Rydzewskiej i Urszuli Skwarek. Kandydatki wyraziły zgodę na pracę w komisji. Radny senior poprosił o zgłaszanie kandydatur na przewodniczącego rady. T. Antoszewski zgłosił kandydaturę Jana Zalewskiego a U. Skwarek kandydaturę Andrzeja Robaczewskiego. Radni wyrazili zgodę na kandydowanie. Komisja skrutacyjna przystąpiła do pracy przygotowując karty do głosowania z wypisanymi nazwiskami kandydatów. Pouczyła radnych, że aby oddać głos ważny na wybranego kandydata należy postawić znak X w kwadracie przy nazwisku kandydata. Komisja rozdała karty do głosowanie i po oddaniu głosów zebrała je. Przystąpiła do liczenia głosów i sporządzenia protokółu z wyniku głosowania. Barbara Rydzewska - przewodnicząca komisji odczytała protokół, zgodnie z którym Andrzej Robaczewski otrzymał 3 głosy a Jan Zalewski 12 głosów. Przewodniczącym rady w głosowaniu tajnym bezwzględną większością głosów wybrany został Jan Zalewski. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie wyboru Jana Zalewskiego na Przewodniczącego Rady Gminy Gietrzwałd – 15 głosów za. Nowo wybrany Przewodniczący Rady podziękował za wybranie i przejął prowadzenie obrad sesji.

Ad.3. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru Wiceprzewodniczących Rady Gminy.

Przewodniczący poinformował, że zgodnie ze Statutem Gminy Gietrzwałd radni wybierają dwóch wiceprzewodniczących w głosowaniu tajnym. Poprosił o zgłaszanie kandydatów. T. Antoszewski zgłosił kandydaturę Andrzeja Robaczewskiego i Józefa Grzeszczuka. Radni wyrazili zgodę na kandydowanie. Komisja skrutacyjna przystąpiła do pracy. Przygotowała karty do głosowania z wypisanymi nazwiskami kandydatów. Pouczyła radnych, że aby oddać głos ważny na wybranego kandydata należy postawić znak X w kwadracie przy nazwisku dwóch lub jednego kandydata. Komisja rozdała karty do głosowania i po oddaniu głosów zebrała je. Przystąpiła do liczenia głosów i sporządzenia protokółu z wyniku głosowania. Barbara Rydzewska - przewodnicząca komisji odczytała protokół, zgodnie z którym Andrzej Robaczewski otrzymał 12 głosów a Józef Grzeszczuk 15 głosów. Wiceprzewodniczącymi Rady Gminy Gietrzwałd wybrani zostali Andrzej Robaczewski i Józef Grzeszczuk. Z powodu nieobecności na sali protokolantki Przewodniczący do liczenia głosów wyznaczył Urszulę Skwarek. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie wyboru Andrzeja Robaczewskiego i Józefa Grzeszczuka na wiceprzewodniczących Rady Gminy Gietrzwałd – 15 głosów za.

Ad. 4. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Gietrzwałd.

Przewodniczący poinformował, że skład komisji wybierany jest w głosowaniu jawnym i porosił o zgłaszanie kandydatów do komisji rewizyjnej. Przewodniczący do liczenia głosów w głosowaniu jawnym wyznaczył Elżbietę Bielańską. Tadeusz Antoszewski zgłosił następujących kandydatów: Eugenię Ratowską, Piotra Korola, Bolesława Korosteńskiego , Maria Brożewska zgłosiła kandydaturę Urszuli Skwarek a Eugenia Ratowska Małgorzaty Łączyńskiej. Kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie powołania składu Komisji Rewizyjnej Rady Gminy Gietrzwałd w ww. składzie – 15 głosów za.

Ad. 5. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego komisji rewizyjnej.

Członkowie komisji odbyli naradę w wyniku której na przewodniczącego zaproponowali dwóch kandydatów: Piotra Korola i Urszulę Skwarek. Odbyło się głosowanie nad poszczególnymi kandydaturami. Piotr Korol uzyskał 11 głosów, Urszula Skwarek 2 głosy, 2 osoby wstrzymały się od głosu.

Ad. 6. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Gospodarczej Rady Gminy Gietrzwałd.

Tadeusz Antoszewski zgłosił następujących kandydatów do komisji gospodarczej: Tadeusza Antoszewskiego, Jarosława Żejmo, Józefa Grzeszczuka, Jana Zalewskiego, Marka Nowogrodzkiego, Sławomira Szatkowskiego. Bolesław Korosteński zgłosił kandydaturę Małgorzaty Łączyńskiej, Urszula Skwarek zgłosiła kandydaturę Andrzeja Robaczewskiego, Małgorzata Łączyńska zgłosiła kandydaturę Bolesława Korosteńskiego. B. Korosteński nie wyraził zgody na kandydowanie, pozostali kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie do składu komisji gospodarczej. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie powołania składu Komisji Gospodarczej Rady Gminy Gietrzwałd w ww. składzie - 15 głosów za.

Ad. 7. Podjęcie uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego komisji gospodarczej.

Komisja odbyła naradę i zaproponowała na przewodniczącego komisji Tadeusza Antoszewskiego. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie wyboru Tadeusza Antoszewskiego na przewodniczącego Komisji Gospodarczej Rady Gminy Gietrzwałd – 12 głosów za, 1 głos przeciw, 2 osoby wstrzymały się od głosu.

Ad. 8. Podjęcie uchwały w sprawie powołania składu Komisji Społeczno-Mieszkaniowej Rady Gminy Gietrzwałd.

Do komisji społeczno-mieszkaniowej Urszula Skawarek zgłosiła kandydaturę Marii Brożewskiej, Bolesław Korosteński kandydaturę Iwony Omilan, Małgorzaty Łączyńskiej i Marka Nowogrodzkiego a Tadeusz Antoszewski Piotra Korola, Bolesław Korosteński, Eugenii Ratowskiej, Barbary Rydzewskiej i Sławomira Szatkowskiego. Kandydaci wyrazili zgodę na kandydowanie. Urszula Skwarek postawiła wniosek aby każdy z kandydatów uzasadnił swoją chęć pracy w tej komisji. Odbyło się głosowanie nad wnioskiem – 2 głosy za, 9 głosów przeciw, 4 osoby wstrzymały się od głosu. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie powołania składu Komisji Społeczno-Mieszkaniowej Rady Gminy Gietrzwałd w ww. składzie - 13 głosów za, 2 osoby wstrzymały się od głosu.

Ad. 9.Podjęcie uchwały w sprawie wyboru przewodniczącego komisji społeczno-mieszkaniowej.

Komisja odbyła naradę i zaproponowała na przewodniczącego komisji Iwonę Omilian. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie wyboru Iwony Omilian na przewodniczącego Komisji Społeczno-Mieszkaniowej Rady Gminy Gietrzwałd – 14 głosów za, 1 osoba wstrzymała się od głosu.

Ad. 10. Sprawy różne.

Tadeusz Antoszewski zaprosił na posiedzenia Komisji Gospodarczej 10 grudnia na godz. 930 i 15 grudnia na godz. 1000. Na spotkanie w dniu 15 grudnia zaprosił kierownika ZGK i dyrektora GOK.

Bolesław Korosteński podziękował za wybudowanie przystanku w Sząbruku.

Iwona Omilian poinformowała, że spotkanie Komisji Społeczno-Mieszkaniowej odbędzie się 10 grudnia o godz. 1100.

Piotr Korol poinformował, że Komisja Rewizyjna spotyka się 13 grudnia o godz. 900.

Przewodniczący Rady poinformował, że 10 grudnia 2010r. o godz. 1000 odbędzie się sesja rady na której Wójt złoży ślubowanie.

Wójt M. Ziółkowski poinformował, że odbył się przetarg na wybór banku w którym gmina miała zaciągnąć kredyt w wys. 1 mln. złotych. Wpłynęła jedna oferta i jest niezbyt korzystna. Po przeanalizowaniu budżetu postanowiono zrezygnować z zaciągania kredytu. Zadłużenie gminy na koniec roku wyniesie ok. 47%. Jutro odbędzie się przetarg na nadzór budowy drogi Gietrzwałd-Rentyny.

Na tym porządek obrad wyczerpano i Przewodniczący Rady zamknął obrady II części I sesji Rady Gminy Gietrzwałd.

 

Protokółowała

Elżbieta Bielańska