czarnobiały0+1+2
 Strona główna  Strona Internetowa Gminy  O Biuletynie  Powiaty i gminy  Archiwalny BIP  Mapa
 Protokoły Sesji Rady Gminy
 Drukuj informację

Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.

Protokół VII sesji Rady Gminy Gietrzwałd

Ogłoszono: 2011-06-07 14:19:43 przez Adam Cieśliński

PROTOKÓŁ Nr 7

 

VII zwyczajnej sesji Rady Gminy Gietrzwałd

dnia 21 kwietnia 2011r.

Początek sesji godz. 1000.

Zakończenie sesji godz. 1340.

Na sesji obecnych było 14 radnych, zgodnie z załączoną listą obecności. Nieobecny Marek Nowogrodzki. Przewodniczący poinformował, że nieobecność radnego jest usprawie-dliwiona. Ustawowy skład Rady Gminy liczy 15 radnych.

Ad.1.Otwarcie sesji i uchwalenie porządku obrad.

Przewodniczący Rady Gminy Gietrzwałd Jan Zalewski dokonał otwarcia obrad
VII zwyczajnej sesji Rady Gminy witając radnych i przybyłych gości. Stwierdził quorum, co oznacza, że uchwały podjęte na sesji są prawomocne. Na sesji oprócz radnych obecni byli: Wójt Mieczysław Ziółkowski, Skarbnik Józef Greifenberg, Sekretarz Halina Bienkiewicz, Kierownik ZGK Jan Kasprowicz, dyrektor instytucji kultury Paweł Jarząbek, kierownik referatu inwestycji Agnieszka Kochanowska oraz sołtysi: Naterek Z. Kukuć, Łupstycha Izabela Moszczyńska a także mieszkańcy Aneta Bilińska i Marek Gardzielewski. Przewodniczący odczytał proponowany porządek obrad:

  1. Otwarcie i uchwalenie porządku obrad.

  2. Przyjęcie protokółu poprzedniej sesji.

  3. Interpelacje.

  4. Sprawozdanie Wójta.

  5. Sprawozdanie Przewodniczących Komisji z pracy Komisji.

  6. Odpowiedzi na interpelacje.

  7. Podjęcie uchwał w sprawie zmian w budżecie gminy Gietrzwałd na 2011 rok.

  8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gietrzwałd na lata 2011–2017.

  9. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Gietrzwałd w obrębie geodezyjnym Woryty – działka Nr 243.

  10. Spotkanie z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie nt. planów i zamiarów dotyczących funkcjonowania domów kultury.

  11. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Spółce pod nazwą ZGOK Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie zadania własnego gminy w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi oraz wyrażenia zgody na zawarcie przez gminę umowy wykonawczej niezbędnej do realizacji projektu pn. „System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie: Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów dofinansowanego ze środków wspólnotowych UE.

  12. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży działki zabudowanej Nr 428 o pow. 303m2 w obrębie Woryty.

  13. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży działki zabudowanej Nr 17/16 o pow. 460m2 w obrębie Woryty.

  14. Podjęcie uchwały w sprawie przedłużenia umów dzierżawy na części działki Nr 158/40 w Gietrzwałdzie.

  15. Podjęcie uchwały w sprawie nabycia działki zabudowanej Nr 324/87 o pow. 0,0029ha w Łupstychu.

  16. Sprawy różne.

Radni nie mieli uwag do porządku obrad. Odbyło się głosowanie nad przyjęciem porządku obrad – 14 głosów za.

  1. Przyjęcie protokółu poprzedniej sesji.

Urszula Skwarek zaproponowała poprawkę do protokółu, a mianowicie na str. 9 , pkt 7 zdanie 3 i 4 jest „ U.Skwarek miała uwagę do zmian w budżecie. Jej zdaniem uchwalony budżet nie przewidział wydatków które są teraz wprowadzane.” Radna zaproponowała aby zdanie 4 otrzymało brzmienie „Jej zdaniem uchwalony budżet na 2011 rok nie zawierał wszystkich wydatków na rozbudowę szkoły w Sząbruku wynikających z umowy inwestycyjnej z wykonawcą które są dopiero teraz wprowadzane.” Radna przytoczyła swoją wypowiedź spisaną z nagrania sesji. B. Korosteński był zdania, że nie ma potrzeby dopisywania iż zmiana dotyczy budżetu na 2011 rok gdyż tylko o zmianach w budżecie na 2011 rok dyskutowano w tym punkcie. Radny nie widział potrzeby wnoszenia zmiany w zapisie protokółu. A. Robaczewski był zdania, że należy wnieść poprawkę do protokółu zaproponowaną przez autorkę wypowiedzi. Odbyło się głosowanie nad wnioskiem B. Korosteńskiego: przyjęcie protokółu bez zmian – 4 głosy za, 3 głosy przeciw, 7 osób wstrzymało się od głosu. Protokół został przyjęty bez zmian zaproponowanych przez U. Skwarek.

  1. Interpelacje.

Do interpelacji zapisali się: Izabela Moszczyńska, Eugenia Ratowska, Tadeusz Antoszewski, Jarosław Żejmo, Andrzej Robaczewski i Urszula Skwarek.

Izabela Moszczyńska – 1) awaria studzienki przy przepompowni P-2 w Łupstychu – gdy pada deszcz to ze studzienki wypływa woda i wymywa grunt z drogi gminnej,

2) ustawienie znaku ograniczenia tonażu pojazdów aby duże samochody ciężarowe nie wjeżdżały w drogę na „Mały” Łupstych, gdyż jest ona ślepa i mają ogromny problem z zawróceniem,

3) niedawno zostały załatane dziury w drodze dojazdowej do Łupstycha, ale obecnie obok załatanych dziur powstają małe dziury. Pani sołtys uważa, że łatanie zostało źle wykonane i należy skorzystać z gwarancji na wykonaną usługę i poprawić łatanie dziur.

E. Ratowska – kiedy zostanie odbudowana zawalona wiata i kto naprawi dwa komplety mebli ogrodowych uszkodzone przez walącą się wiatę.

T. Antoszewski – sprawy dróg gminnych. A w szczególności:

1) jak Wójt zamierza wyegzekwować aby droga Gronity – Kudypy po wykonaniu obwodnicy Olsztyna została w stanie dobrym i co dokładnie oznacza określenie „stan dobry”,

2) w jaki sposób doszło do zlecenia wykonania naprawy drogi do Łupstycha i w jaki sposób prace zostały odebrane,

3) prośba o szczegółowy wykaz kosztów poniesionych na bieżące utrzymanie dróg, w tym liczby motogodzin sprzętu, który pracował przy zimowym utrzymaniu. Odpowiedzi oczekuje najpóźniej na spotkaniu Komisji Gospodarczej o terminie którego poinformuje.

J. Żejmo – wycofał interpelację.

A. Robaczewski – prośba o zadbanie o estetykę wsi Gietrzwałd, a mianowicie:

1) naprawienie dziury w ścianie przy wejściu do urzędu pocztowego,

2) naprawienie rozwalonego mostu przy banku, sprawca uszkodzenia jest już znany,

3) rozjeżdżona kostka na głównym skrzyżowaniu,

4) urwana rynna na budynku urzędu,

5) uszkodzona donica na kwiaty na parkingu przy urzędzie,

6) kiedy będzie wyznaczone miejsce na ustawienie słupka oznaczającego przystanek autobusowy na ul. Ostródzkiej i kiedy przystanek zacznie funkcjonować.

7) jak wybierani są wykonawcy robót w naszej gminie.

B. Korosteński – na placu wiejskim w Sząbruku Energa i telekomunikacja kładły kable i nie uporządkowały terenu po zakończeniu inwestycji.

U. Skwarek – 30 marca o godz. 14.40 zostało w BIP umieszczone ogłoszenie o przetargu na sprzedaż działek z przeznaczeniem pod budowę ośrodka kultury. W warunkach przetargu Wójt umieścił przyrzeczenie zawarcia umowy na zamianę budynku obecnego ośrodka kultury na nowo wybudowany. Radni nic o tym nie wiedzą gdyż prace nad tym tematem trwały za poprzedniej rady. Radna poprosiła aby Wójt zapoznał Radę z projektem umowy i zapytała kto będzie uczestniczył w sporządzaniu umowy.

Ad.4. Sprawozdanie Wójta.

Wójt Mieczysław Ziółkowski poinformował, że podpisana została umowa z Marszałkiem na dofinansowanie zakupu pomp dla OSP i umowa na dofinansowanie remontu świetlicy w Gronitach. Gmina otrzymała pozwolenie na budowę kanalizacji w Worytach. Trwają rozmowy ze Starostą o przejęciu drogi powiatowej do Woryt, omawiane są warunki na jakich gmina może przejąć tę drogę. Rozpoczęta została metodą gospodarczą renowacja stadionu w Gietrzwałdzie. W kwietniu odbyły się dwa przetargi na sprzedaż działek w Nagladach, została sprzedana jedna działka. W maju będzie przetarg na sprzedaż działki w Unieszewie i kolejny na sprzedaż działek w Nagladach. Wpłynęły wnioski o przekształcenie prawa własności działek letniskowych, projekty uchwał na dzisiejszej sesji, oraz podania o przedłużenie dzierżawy części działki Nr 158/40 w Gietrzwałdzie, projekt uchwały na dzisiejszej sesji. Radna E. Ratowska zapytała jakie są losy Parku Kulturowego, który miał powstać z drogi Gietrzwałd – Woryty. Wójt odpowiedział, że są już wszystkie uzgodnienia do planu i zostanie on wyłożony do publicznego wglądu a na sesji w czerwcu zostanie przedstawiony do uchwalenia.

Ad.5.SprawozdaniePrzewodniczących Komisji z pracy Komisji.

Iwona Omilian – Przewodnicząca Komisji Społeczno-Mieszkaniowej poinformowała, że Komisja odbyła dwa spotkania. Odwiedziła szkołę i przedszkole w Biesalu, gdzie spotkała się z dyrektorką szkoły. Komisja sformułowała 12 pytań na które oczekuje pisemnej odpowiedzi, gdyż uważa są dotyczą one spraw ważnych dla mieszkańców. Komisja zapoznała się z projektem uchwały w sprawie zasad gospodarowania mieszkaniowym zasobem gminy i zaopiniowała 3 podania mieszkańców gminy o przydział mieszkań. Szczegółowe sprawozda-nie z pracy znajduje się w protokółach ze spotkań Komisji.

Tadeusz Antoszewski – Przewodniczący Komisji Gospodarczej poinformował, że Komisja odbyła jedno posiedzenie. Rozpoczęła pracę nad harmonogramem poprawy stanu dróg gminnych. Prace nad harmonogramem będą jeszcze trwały przez dwa posiedzenia. Komisja zaopiniowała pozytywnie proponowane zmiany w budżecie na 2011 rok. Dyskutowała nad cenami wody i ścieków i pozytywnie zaopiniowała wnioski o nabycie i dzierżawę gruntów, przedstawione jako projekty uchwał na dzisiejszą sesję.

Komisja Rewizyjna nie odbyła spotkania.

Ad.6.Odpowiedzi na interpelacje.

Awaria studzienki przy przepompowni P-2 w Łupstychu – problem został zgłoszony w ZGK.

Znak ograniczenia tonażu wjeżdżających samochodów – Wójt odpowiedział, że zwróci się w tej sprawie do Starostwa. Może należy rozważyć oznakowanie drogi jako ślepej.

Naprawa drogi do Łupstycha – Wójt poinformował, że sprawdzi wykonanie naprawy. Jeśli odstaje to co położył wykonawca to robota została źle wykonana, jeśli kruszy się stary asfalt przy załatanej dziurze, to wynik decyzji którą trzeba było podjąć. Cena wykonania 1 m2 wynosiła 115zł przy ułożeniu 10cm asfaltu łatającego dziurę. Jeżeli dziura jest głębsza cena rośnie. Przy zlecaniu prac, wykonany został obmiar dziur i miały one pow. 150m2. Cena za usługę nie przekraczała więc 20tys. zł. Gdy przyjechała firma i rozpoczęła naprawę okazało się, że przy wycinaniu dziur warstwa asfaltu odstaje na większej powierzchni więc powierzchnia do wykonania wyniosła 400 m2 co daje wartość robót 56tys. brutto. 400m2 to powierzchnia minimalna aby załatać dziury, aby łatanie było naprawdę skuteczne na dłuższy czas należałoby podwoić tę ilość metrów. Może teraz na skutek przejazdu ciężkich samochodów kruszyć się stary asfalt na styku z łatą. Jeżeli kruszy się nowy asfalt roboty będą reklamowane. A. Robaczewski poinformował, że znalazł wykaz firm, które złożyły ofertę na remont dróg do Starostwa i tam jedna z firm za cząstkowy remont drogi podała cenę 42zł. Wójt wyjaśnił, że taka jest cena położenia 1m2 dywanika asfaltowego. Urszula Skwarek poprosiła Wójta o przygotowanie pisemnej szczegółowej informacji o kosztach remontu drogi do Łupstycha aby porównać ceny zapłacone i cenami które podał A. Robaczewski. T. Antoszewski poinformował, że dla niego informacje o remoncie drogi do Łupstycha są wystarczające i wiarygodne.

Remont wiaty i mebli ogrodowych w Łęgutach – remont wiaty jest wykonywany w ramach gwarancji, uszkodzone meble zostaną naprawione.

Wyegzekwowanie odpowiedniego stanu drogi Kudypy – Gronity po zakończeniu budowy obwodnicy – Wójt wynegocjował aby zapis odnośnie stanu drogi Kudypy - Gronity znalazł się w specyfikacji zamówienia. Stan drogi ma być taki, aby nie nosił śladów wykorzystywania jej do transportu w czasie budowy obwodnicy. Zostanie podpisana umowa użyczenia przez gminę tej drogi i w umowie będą zawarte narzędzia egzekwowania pozostawienia jej w odpowiednim stanie.

Estetyka miejscowości – dziura w ścianie budynku – znany jest sprawca wypadku, zostanie wyegzekwowane naprawienie szkody,

- most koło banku – będzie naprawiany w maju,

- pozostałe uszkodzone rzeczy zostaną naprawione.

Przystanek – zostanie wysłane pismo z prośbą o wskazanie lokalizacji słupka przystankowego.

Wyłanianie wykonawców robót – Wójt poinformował, że tę kwestię reguluje zarządzenie wójta i sposób wyboru wykonawcy zależy od wartości robót do wykonania.

Uporządkowanie placu w Sząbruku po zakończeniu robót – odpowiadał J. Kasprowicz – prace porządkujące teren zostaną zakończone do majowego weekendu.

Porozumienie w sprawie zamiany obiektów ośrodka kultury – Wójt odpowiedział, że jest za wcześnie aby mówić teraz o warunkach porozumienia gdyż nie wiadomo czy będą oferenci i ilu ich będzie. W warunkach przetargu jest 18 dni od wpłaty wadium do rozstrzygnięcia, i jest to czas, kiedy projekt porozumienia zostanie przedstawiony radnym na posiedzeniach komisji do zapoznania się i wnoszenia uwag. Ogłoszenie o przetargu zamieszczone zostało w BIP, na tablicy sołectwa i urzędu, w Gazecie Gietrzwałdzkiej i Gazecie Wyborczej. W tworzeniu porozumienia będą brać udział radcy prawni, pracownicy urzędu i radni. Urszula Skwarek prosiła o przedstawienie zasad na jakim będzie prowadzona ta inwestycja i życzyła sobie przedstawienia ramowego projektu porozumienia. Wójt wyjaśnił, że wzorując się na gminach które podobne inwestycje prowadziły przygotowuje odpowiednie dokumenty mające chronić interes gminy. Radna U. Skwarek miała obawy, że taka forma prowadzenia inwestycji rodzi obawę, że jego budowa nie zostanie ukończona. Wójt wyjaśnił, że nie gmina buduje tylko prywata osoba na prywatnej działce. Do budżetu gminy wpłyną pieniądze za zakup działki, a inwestor będzie budował obiekt za własne środki. Gdy obiekt będzie gotowy gmina będzie mogła zamienić go na obecny budynek domu kultury. Rada będzie kontrolować wszystkie etapy tego procesu. B. Korosteński wystąpił z wnioskiem o zakończenie dyskusji. Odbyło się głosowanie nad wnioskiem – 12 głosów za, 2 głosy przeciw. Przewodniczący poprosił o przesunięcie w porządku obrad i omawianie teraz punktu 10. Odbyło się głosowanie nad zmianą – 14 głosów za.

Ad.10. Spotkanie z Dyrektorem Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie nt. planów i zamiarów dotyczących funkcjonowania domów kultury.

Dyrektor GOK Paweł Jarząbek poinformował, że zamierza kontynuować dotychczasowe sprawdzone formy działalności domów kultury i świetlic. Obecnie zapoznaje się z dotychczasową działalnością. Zamierza kontynuować i traktować jako priorytet zacieśnianie współpracy ze stowarzyszeniami oraz poszerzyć ofertę GOK i zróżnicować ją, a także zadbać o promocję gminy. Został opracowany kalendarz imprez na 2011 rok i będzie opracowany kalendarz imprez na 2012 rok.

Przewodniczący ogłosił przerwę od godz. 1210 – 1220.

Przewodniczący poprosił o przesunięcie w porządku obrad i omawianie teraz punktu 9. Odbyło się głosowanie nad zmianą – 14 głosów za.

Ad.9. Podjęcie uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Gietrzwałd w obrębie geodezyjnym Woryty – działka Nr 243.

Paulina Lemańczyk pracownik biura planistycznego przedstawiła w skrócie założenia planu. A. Robaczewski zapytał, czy nie można ograniczyć liczby przepompowni, Wójt odpowiedział, że w tak urozmaiconym terenie jest to niemożliwe. U. Skwarek zapytała, czy oczyszczalnia w Gietrzwałdzie jest w stanie przyjąć ścieki z tego terenu. Planistka odpowiedziała, że ten plan to zmiana planu i ścieki z tego terenu bez problemu przyjmie oczyszczalnia w Gietrzwałdzie. Wójt poinformował, że oczyszczalnia w Gietrzwałdzie ma możliwości technologiczne przyjęcia ścieków z całej gminy, nawet wtedy gdy będzie miała 8 tys. mieszkańców.
U. Skwarek zapytała czy drogi na planie są drogami publicznymi, czy wewnętrznymi. Wójt odpowiedział, że wewnętrznymi. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały
w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego gminy Gietrzwałd w obrębie geodezyjnym Woryty – działka Nr 243 – 14 głosów za.

Ad.7. Podjęcie uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Gietrzwałd na 2011 rok.

Skarbnik poinformował, że wprowadza 3 zmiany do budżetu. Dotyczą one modernizacji i rozbudowy regionalnego systemu informacji turystycznej – dopisanie kwoty dofinansowania z UE po stronie dochodów i wydatków - 29.112zł; zwiększenie dotacji celowej od Wojewody na dofinansowanie świadczeń pomocy materialnej dla uczniów o charakterze socjalnym o kwotę 27.010zł; spłata należności z tytułu naliczonych odsetek od nieterminowych płatności związanych ze zwrotem kosztów dotacji przekazanych w 2008, 2009 oraz I i II kw. 2010r. na dzieci zamieszkałe na terenie gm. Gietrzwałd a uczęszczające do przedszkoli w Olsztynie, prowadzonych przez podmioty inne niż j.s.t. – zwiększenie wydatków bieżących ze środków własnych o kwotę 33.990zł.

Źródłem sfinansowania zwiększonych wydatków w kwocie 33.990zł będą wolne środki budżetowe będące w budżecie na 31.12.2010r. Szczegółowe wyjaśnienia zawarte zostały w materiałach na sesję. Radni nie mieli pytań do projektu uchwały. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie zmian w budżecie gminy Gietrzwałd na 2011 rok – 14 głosów za.

 

Ad.8. Podjęcie uchwały w sprawie zmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gietrzwałd na lata 2011–2017.

Radni nie mieli pytań do projektu uchwały. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawiezmiany Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gietrzwałd na lata 2011–2017 - 14 głosów za.

Ad.11. Podjęcie uchwały w sprawie powierzenia Spółce pod nazwą ZGOK Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie zadania własnego gminy w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi oraz wyrażenia zgody na zawarcie przez gminę umowy wykonawczej niezbędnej do realizacji projektu pn. „System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie: Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów dofinansowanego ze środków wspólnotowych UE”.

Przewodniczący poinformował, że gminy członkowskie otrzymały do uchwalenia ww. projekt uchwały. Projekt umowy zaopiniowany został przez dwie niezależne kancelarie prawne i RIO w Olsztynie. Uchwała niezbędna jest do uzyskania środków unijnych. Wójt udzielił szczegółowych wyjaśnień na temat budowy zakładu unieszkodliwiania odpadów i zasad funkcjonowania ZGOK sp. z o.o. Radni uzasadnienie do uchwały otrzymali w materiałach na sesję. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie powierzenia Spółce pod nazwą ZGOK Sp. z o.o. z siedzibą w Olsztynie zadania własnego gminy w zakresie gospodarki odpadami komunalnymi oraz wyrażenia zgody na zawarcie przez gminę umowy wykonawczej niezbędnej do realizacji projektu pn. „System zagospodarowania odpadów komunalnych w Olsztynie: Budowa Zakładu Unieszkodliwiania Odpadów dofinansowanego ze środków wspólnotowych UE” – 14 głosów za.

Ad.12. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży działki zabudowanej Nr 428 o pow. 303m2 w obrębie Woryty.

Radni nie mieli pytań do projektu uchwały. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwały w sprawie sprzedaży działki zabudowanej Nr 428 o pow. 303m2 w obrębie Woryty – 14 głosów za.

Ad.13. Podjęcie uchwały w sprawie sprzedaży działki zabudowanej Nr 17/16 o pow. 460m2 w obrębie Woryty.

Radni nie mieli pytań do projektu uchwały. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwaływ sprawie sprzedaży działki zabudowanej Nr 17/16 o pow. 460m2 w obrębie Woryty – 14 głosów za.

Ad.14. Podjęcie uchwały w sprawie przedłużenia umów dzierżawy na części działki Nr 158/40 w Gietrzwałdzie.

Radni nie mieli pytań do projektu uchwały. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwaływ sprawieprzedłużenia umów dzierżawy na części działki Nr 158/40 w Gietrzwałdzie – 14 głosów za.

Ad.15. Podjęcie uchwały w sprawie nabycia działki zabudowanej Nr 324/87 o pow. 0,0029ha w Łupstychu.

Przewodniczący poinformował, że działka zabudowana jest przepompownią. Radni nie mieli pytań do projektu uchwały. Odbyło się głosowanie nad podjęciem uchwaływ sprawie nabycia działki zabudowanej Nr 324/87 o pow. 0,0029ha w Łupstychu – 14 głosów za.

Ad.16. Sprawy różne.

Andrzej Robaczewski – czy poczyniono starania o oznaczenie zjazdu z drogi nr 16 do Gietrzwałdu (zjazd koło wiaduktu)? J. Kasprowicz odpowiedział, że wysłał w tej sprawie pismo do Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych. Czy ubezpieczane są place zabaw funkcjonujące w naszej gminie? Sekretarz odpowiedziała, że ubezpieczenie obejmuje odpowiedzialność za szkody wyrządzone z tytułu zdarzeń związanych z administrowaniem i utrzymaniem placów zabaw i odpowiedzialnością cywilną z tytułu organizacji imprez niezależnie od miejsca imprezy.

B. Korosteński – jakie są decyzje w sprawie poboczy drogi powiatowej Naterki-Kudypy? Wójt odpowiedział, że w Starostwie otrzymał informację, że pobocze będzie poprawiane w tym roku.

M. Łączyńska – kiedy zostanie naprawiony chodnik w Sząbruku? Potrzebę naprawy zgłaszała dwa miesiące temu. Wójt odpowiedział, że sprawdzi uszkodzenia i przy okazji wykonywania przez ZKG robót w Sząbruku uszkodzenia zostaną naprawione.

Andrzej Robaczewski zaproponował utworzenie brygady do naprawy uszkodzonych chodników i zapytał czy zapadły już decyzje odnośnie naprawy asfaltu w Nagladach? Wójt odpowiedział, że wpływają oferty na naprawę drogi w Nagladach.

Zaproponował, również aby znaleźć jednego wykonawcę, który budował by w tym roku chodniki w miejscowościach które taką inwestycję chcą wykonać. Wójt obiecał poruszyć temat na spotkaniu sołtysów.

J. Żejmo – czy chodnik w Unieszewie jest jeszcze objęty gwarancją bo sypią się krawężniki. Wójt odpowiedział, że tak. Sprawdzi stan krawężników i zgłosi uszkodzenia wykonawcy.

J. Grzeszczuk – czy jest możliwość aby skierować pracowników z prac interwencyjnych do Gronit? Wójt odpowiedział, że na razie nie gdyż jest ich zbyt mało.

Przewodniczący zapytał J. Kasprowicza czy potwierdza docierające do niego skargi na wywożącego odpady. J. Kasprowicz potwierdził, że wpływają skargi od mieszkańców i są uzasadnione. Są także problemy z rozliczeniami między gminą a wykonawcą usługi.
J. Kasprowicz zaproponował aby wykonawcę wywożenia odpadów zaprosić na spotkanie Komisji Gospodarczej.

Przewodniczący odczytał opinię Regionalnej Izby Obrachunkowej o sprawozdaniu z wykonania budżetu za 2010 rok. Opinia jest pozytywna.

U. Skwarek przekazała Przewodniczącemu wniosek o wprowadzenie poprawki do protokółu VI sesji.

Na tym porządek obrad wyczerpano i Przewodniczący zamknął obrady VII zwyczajnej sesji Rady Gminy Gietrzwałd.

 

Protokółowała

Elżbieta Bielańska