Niniejszy dokument jest wersją archiwalną.
Wydział: Referat Podatków i Opłat
Ogłoszono dnia: 2010-09-13 15:01:12 przez Krystyna Dzikowska
Ulga żołnierska w podatku rolnym
Osoba kontaktowa
Krystyna DzikowskaMiejsce załatwienia
Telefon kontaktowy
(89) 524-19-04Adres e-mail
k.dzikowska@gietrzwald.plMiejsce odbioru
Wymagane Dokumenty
1.Wniosek o udzielenie ulgi, zawierający imię i nazwisko wnioskodawcy, miejsce zamieszkania (adres do korespondencji), zakres żądania, podpis wnioskodawcy i datę sporządzenia.
- zaświadczenia o pomocy de minimis w rolnictwie, jaką wnioskodawca otrzymał w roku, w którym ubiega się o pomoc, oraz w ciągu 2 poprzedzających go lat obrotowych, albo oświadczenie o wielkości pomocy de minimis w rolnictwie otrzymanej w tym okresie albo oświadczenie o nieotrzymaniu takiej pomocy w tym okresie;
- informacje niezbędne do udzielenia pomocy de minimis w rolnictwie, w tym w szczególności dotyczące sytuacji ekonomicznej wnioskodawcy w rozumieniu pkt 9-11 Wspólnotowych wytycznych dotyczących pomocy państwa w celu ratowania i restrukturyzacji przedsiębiorstw znajdujących się trudnej sytuacji ( Dz. Urz. UE C 244 z 1.10.2004r.).
Czas realizacji
Opłaty
Tryb odwoławczy
Odwołanie wnosi się do Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Olsztynie za pośrednictwem Wójta Gminy Gietrzwałd w terminie 14 dni od dnia doręczenia decyzji stronie. Odwołanie powinno zawierać zarzuty przeciw decyzji, określać istotę i zakres żądania będącego przedmiotem odwołania oraz wskazywać dowody uzasadniające żądanie. Odwołanie wraz z aktami sprawy i stanowiskiem organu I instancji jest przesyłane organowi odwoławczemu bez zbędnej zwłoki, jednak nie później niż w terminie 14 dni od dnia jego otrzymania, chyba, że zasługuje na uwzględnienie w całości.
Uwagi
1. Decyzję w przedmiocie zastosowania ulgi można odebrać osobiście, najczęściej jednak jest doręczana przez pocztę, za zwrotnym poświadczeniem odbioru.
2. Ulgę stosuje się od pierwszego dnia miesiąca następującego po miesiącu, w którym osoba została powołana do odbycia służby wojskowej, do końca miesiąca, w którym nastąpiło zwolnienie z tej służby.
3. Ulga stanowi pomoc publiczną i może być udzielana w ramach pomocy de minimis w rolnictwie i rybołówstwie na warunkach określonych w rozporządzeniu Komisji (WE) Nr 1535/2007 z dnia 2007r. do wysokości nieprzekraczającej równowartości 7.500 euro. Podlega ona kumulacji z innymi formami pomocy de minimis udzielonej temu samemu wnioskodawcy.
Podstawa prawna
Ustawa z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym ( tekst jednolity Dz. U. z 2013 poz.1381). Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. – Ordynacja podatkowa (tekst jednolity Dz. U. z 2012 r., poz. 749 ze zm. ). Ustawa z dnia 30 kwietnia 2004r. o postępowaniu w sprawach dotyczących pomocy publicznej (Dz. U. z 2007r. Nr 59, poz. 404 ze zm.). Rozporządzenie Rady Ministrów z dnia 29 marca 2010r. w sprawie zakresu informacji przedstawianych przez podmiot ubiegający się o pomoc de minimis ( Dz.U. Nr 53, poz. 311).